Azt hittem meglepetések nem nagyon érhetnek engem, de igen kellemesen csalódtam az Automex Multimédia által forgalmazott Egypt III kalandjátékban, melyet a The Adventure Company cégnek köszönhetünk. Mondjuk azt, hogy igen meglepődtem, mikor elkezdtem játszani vele, de majd ezt úgyis megtudhatjátok eme kis cikkecskéből.
Felkészültem ismét egy kellemes kalandozáshoz, hiszen valamennyire sejthettem mire is vállalkozom az Atlantis Evolution tesztelése után. Természetesen először kezembe vettem a csodálatosnak éppen nem mondható dobozt, melyen egy szép dekoltázsú hölgy és egy rabszolga kinézetű úr áll. Ott díszeleg a játék címe is, érdekes, hogy angolul és alatta ott virít: Magyar nyelvű változat. Mivel tudtam, hogy azért fogom tesztelni, mert magyar, így nagyon megvallom őszintén nem törődtem a dobozzal, csak később, de hát ezt a cikket is be kell vezetni (az újságot is hátulról olvasom...). A kis leírás a hátulján eléggé informativ, mindent elmond a programról, sőt kicsit már vártam is, hogy elindítsam, ugyanis szeretem az egyiptomiakat. (Bár a görögök és a rómaiak sokkal inkább izgalmasak voltak a tanulmányaim során.) Az a sok császár meg konzul, meg demokrácia, tudósok. Szerettem. Na de vissza a cikkhez! Az már a telepítésnél és a doboz olvasásánál is feltűnt, hogy nem igazán tudtak mit kezdeni szegény Ramszesz nevével, mert egyszer Ramszesznek írják, máskor Rámszesznek. Most nem megyek bele, hogy melyik a helyes, mert nem tudom. Internetet és a Google-t használva mind a kettőre rátaláltam. Igaz OpenOffice aláhúzta nekem az ékezetest, de egyszer majd megkérdem a volt történelem tanárom, esetleg egy professzort.
A játék indítását követően jöttek szépen sorban a jó öreg logók. Érdekes, hogy egyik gyorsítókártyát gyártó sem hirdette be magát. De ez miért lenne érdekes. Egy kalandjátékhoz nem kell hiperszuperűberbrutálmegagigaherce gép és videókártya. Azután jött nekem a nagy bumm! Profilt készíteni nem tudnak így felajánlottak nekem nyolcat, amik közül tetszés szerint választhattam. De itt nem kell valami extra nevekre gondolni, csak simán számok voltak, vagyis ha azok lettek volna még az is jobb lett volna mint a következőképpen: 1-es játékos, 2-es játékos... Még az is sokkal elfogadhatóbb lett volna, ha csak 1. játékost írnak, mert ez legalább még szépen is néz ki, na mindegy ez az én személyes véleményem. Kiválasztottam az elsőt, majd rögtön mentem is a beállítások alá keresni a feliratokat, mert hátha nem éppen nekünk közép-európaiaknak tervezték. Csodák csodájára ki volt pipálva a feliratok. Ilyenkor a jó munkás ember azonnal nyomja is a startot és kezdi a történetet. Azonban még a dobozán feltűnt nekem, hogy van valami korhű dokumentáció a játékban. Mondom azt még megskubizom hátha elvétettek benne valamit. Nézegettem-nézegettem... Érdekes volt, minden a helyén volt.
ÉS AKKOR JÖTT A NAGY-NAGY BUMM!!! Akkor jó kalandjátékos néven az introban egyszerre néztem a képet, és vártam a feliratot, ami meg is jelent gyorsan elolvastam és vissza a szemem a tájra, és akkor... akkor hirtelen realizáltam, hogy bizony ez nem angolul beszél hozzám, hanem ékes magyar nyelven, na mondom ilyen lelki traumát okoznak nekem, hogy azt sem tudtam, hogy most mi van. De mivel higgadt főszerkesztőnek ismertek, gyorsan meg is nyugodtam és élveztem a játékot tovább, szinkronosan. Azért behagytam a feliratot, mert hát meg kell nézni, hogy mennyire lett magyaros.
Azt hittem, végre egy nagyszerű munkát fogok a kezeim közé kapni, de sajnos tévedtem egy kicsit. A szinkron egész tűrhető volt, bár még szegény magyar színészek nem tudnak játékokat szinkronizálni, hiszen itt nem látják a szituációt, így nem nagyon tudják beleélni magukat, de azért voltak egész szép kis próbálkozások, amelyek miatt jobb volt a szinkron szövege, mint amit feliratoztak. Ugyanis a színészek kijavították a számukra értelmetlen dialógusokat jobbra, és így kicsit jobb volt a megítélésem számukra. Más hibát nagyon nem találtam, de ettől függetlenül lehettek, csak nem vettem észre.
Összességében elég kis korrekt munkát kaptunk, amelyben végre van szinkron is, és nem csak a szokásos feliratozás, bár azt sajnálom, hogy csak a kalandjátékokat szinkronizálják, és a többi nagy nevet nem, de lehet, hogy majd eljön az az idő is. Tehát aki szereti az egyiptomiakat és a kalandjátékokat, az ne hagyja ki, mert szerintem megéri. Kellemesen fog szórakozni.